KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052170
nr 1405 2170
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 34x26cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:41:37
7/6 18:05:20
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer